e mërkurë, 23 janar 2008

Juventus ne finish shpetohet kunder Interit

Ne Derbi lojen e Coppa Italia,Juventus ne fund i shpetohet humbjes kunder Interit.Loja e pare e 1/4 e Finales se Coppa Italia ndermjet Interit dhe Juventusit perfundon pa fitues 2-2.
Interi qe ne minuten e 9 te pjeslojes se pare mbeti me nje lojtar me pak ngaqe Alex Del Piero kishte rruge te lire drejt portes se Toldos,por Burdisso e ndalon me nje start mbas shpine ndersa Referi nuk dyshonte fare t'i jep kartonin e kuq te merituar.
Edhe perkunder asaj qe kishin lojtar me pak,Interi me Doppieten e Julio Ricadro Cruz vjen ne epersi prej 2-0.
Se pari Cruz ne minuten e 54 me gjuajtje me koke mposht portjerin rezerv te Juventusit Belardi i cili kishte reagim te gabuar gjate gjuajtjes se topit.Ne minuten e 74 Interi rrite epersine ne 2-0 dhe golashenues eshte edhe njeher Julio Ricardo Cruz.
Mirepo Juveja nuk dorezohet,dhe merr perseri iniciativen ne 15 minutat e fundit.
Njeherit Alex Del Piero ngushellon rezultatin ne 2-1 ne minuten e 78 me nje gol tejet te shkelqyeshem dhe ben lojen me interesante ne Milano,gjegjesisht Giussepe Meazza.Me vone nga nje ridhenje nga kendi e harkuar nga Raffaele Palladino Juventus nepermjet Jean Alain Boumsong barazon rezultatin ne 2-2 ne minuten e 84 dhe keshtu te mbaroje kjo ndeshje gjigante,per ti lene 90 minutat tjera tejet me interesante pas nje jave me 30 janar 2008.