e mërkurë, 30 janar 2008

Sfida Juventus - Inter ne favor te neraxurreve

Juventusi mundet nga udheheqesi i tabeles se Serie A Interi ne sfiden e cerekfinales se Coppa Italia me rezultatin 3-2.Golin e pare te ndeshjes e shenoi i shpresa e Interit Balotelli ne minuten e 10, por 3 minuta me vone kush tjeter vec se Alex Del Piero barazon rezultatin ne 1-1 ne minuten e 13.Ne minuten e 32 Iaquinta e sjell ne epersi Juventusin me rezultatin 2-1, ndersa 6 minuta para perfundimit te pjeses se pare pas gjuajtjes se Jimenezit, Salihamidzic pa dashje e prek topin me dore dhe referi pa kurrfar dyshimi sinjalizon penallti ne favor te Interit.Golin e shenoi J.R.Cruz.Me rezultatin 2-2 mbaron pjesa e pare. Ne pjesen e dyte, Juventus fillon te paraqes nje kunderzbritje ku Del Piero shume bukur e gjen Pavel Nedvedin, ky i dyti ne nje rast 100% nuk mundi ta mposht portierin zikalter Toldo.Ne minuten e 53 edhe njehere ne skene paraqitet i riu i Mancinit Balotelli, dhe shenon golin e tij te dyte dhe te tretin per ekipin e tij. 10 minuta para perfundimit te 90 minutave te rregullta Mauro German Camoranesi ndeshkohet me karton te kuq, dhe me shume ia veshtireson gjenjden ekipit te vet ne vazhdim. Ndeshja mbyllet me rezultatin 2-3 ne favon te zikalterve.Interi vazhdon garat me tutje dhe ne gjysmefinale do te perballet me ekipin kryeqytetas Lazio, ndersa per Juventusin ketu mbaron enderra per te fituar ndoshta te vetmin trofe ne kete sezon.