e diel, 3 shkurt 2008

Ndeshja Juventus - Caglari pa fitues

Ndeshja e gjiros se 21 e Serie A-se, ajo ndermjet Juventusit dhe Cagliarit perfundon me rezultatin 1-1. Se pari ne avantazh erdhen mysafiret ne minuten e 54, me golin e shenuar nga Bianco, ndersa ne aksionin e ardhshem shifrat i barazon ceku Pavel Nedved ne 1-1. Ne kete ndeshje duhet theksuar se ne radhet e Juventusit debutoi lojtari me i ri i kesaj ekipe "Mohamed Lamine Sissoko", i cili luajti shkelqyeshem ne debutimin e tij ne dressin bardh e zi. Nje loje te bukur tregoi edhe Tiago Cardoso Mendes, i cili ne minuten e 67 u zevendesua nga Sissoko. Nga ana tjeter, portieri i Cagliarit Storari ka qene shtylla kryesore, dhe fajtori i vetem qe kjo ndeshje te mbaroje me rezultatin 1-1, duke mos i lejuar juventinet qe te dalin si fitues nga kjo ndeshje.