e shtunë, 2 gusht 2008

Emirates Cup: Juvja mposht Arsenalin

Sot Juventusi ne kuader te ndeshjeve te turnirit te mbajtur ne Londer, Emirates Cup ka mposhtur nikoqirin Arsenal me rezultatin 1-0, me golin e shenuar nga David Trezeguet ne minuten e 37. Juvja luaji nje loje teper te shkelqyeshme. Serish komplimente per Grande Chiellinin. Padyshim se ka qene ma i miri ne kete ndeshje. Lojtari i cili ne secilen ndeshje luan te njejten loje. Gjithmone po shkon duke u permiresuar shume e me shume. Molinaro ishte spektakolar ne anen e majte. Me ngjante sikur Zambrotta i dikurshem, kur mbronte ngjyrat tona. Marco Marchionni po shkon gjithnje duke u be me i rrezikshem. Ana e djathte sulmuese ka qene tejet e rrezikshme per The Gunners. Sissoko njeri nder udheheqesit e mesfushes se Juves. Tiago me ka mahnitur me paraqitjen e tij. Ka qene nje Playmaker i shkelqyeshem ne kete ndeshje. Goli erdhi ne minuten e 37, nga nje gjuajtje denimi e ekzekutuar nga Iaquinta, topi kalon ne kembet e Trezeguet, dhe francezi nga nje pozite jashte loje shenon golin e vetem ne kete ndeshje.

ARSENAL-JUVENTUS 0-1

Arsenal
(4-4-1-1): Fabianski; Hoyte (59' Sagna), Senderos (46' Gallas), Djourou, Gibbs; Ebouè (59' Walcott), Ramsey (46' Diaby), Denilson, Wilshere (59' Walcott); Vela (46' Adebayor); Bendtner. Trajner. Arsene Wenger

Juventus (4-4-2): Buffon; Grygera, Mellberg, Chiellini, Molinaro; Marchionni (78' Ekdal), Sissoko (83' F. Rossi), Tiago (78' Poulsen), Nedved (61' Salihamidzic); Trezeguet (70' Camoranesi), Iaquinta (70' st Amauri). Trajner. Claudio Ranieri

Arbiter: Walton
Golashenues: 37' Trezeguet