e mërkurë, 29 tetor 2008

Serie A: Juvja fiton edhe Bolognan

Ne kuader te gjiros se nente te Serie A, Juventusi u perball ne transferte kunder ekipit te Bolognas. Ndeshja mbaroi me rezultatin 2-1 ne favor te bardhezinjve. Dy golat e per Juven i shenoi veterani cek, Pavel Nedved ne minuten e 11 dhe 56, ndersa per nikoqiret shenoi ish-juventini Di Vaio, 16 minuta para mbylljes te takimit. Pjesa e pare mbaroi me rezultatin 1-0. Juvja si duket po i ngjitet fitoreve te cilat i kishte pritur pothuajse nje muaj rresht. Pas dy fitoreve kunder Realit dhe Torinos, viktime e radhes ishin te sapongjiturit ne Serie A, skuadra e Bolognas te cilet nuk treguan asgje pervec nje gol permes italianit Marco Di Vaio.

Te dhena rreth ndeshjes Bologna - Juventus 2-1 (1-0).
Gokashenues: Nedved 11’, 56’ (Juventus) Di Viao 74’
BOLOGNA: Antonioli, Zenoni (Marchini 46’), Moras, Bombardini, Terzi, Lavecchia (Bernacci 89’), Mudingayi, Castellini, Mingazzini (Carrus 67’), Marazzina, Di Vaio. Trajner Arrigoni. Ne dispozicion: Colombo, Britos, Lanna, Adailton

JUVENTUS: Manninger, Mellberg, Chiellini, Knezevic, Molinaro, Marchionni, Tiago (Camoranesi 84’), Sissoko (Ekdal 60’), Nedved, Iaquinta, Amauri (Giovinco 70’). Trajner Ranieri. Ne dispozicion: Chimenti, Ariaudo, Castiglia, F.Rossi

Te ndeshkuar me karton te verdhe: Marchini, Mudingayi, Carrus (Bologna), Molinaro (Juventus)
Gjyqtar kryesor: Trefoloni nga Siena