e mërkurë, 15 korrik 2009

Miqësore: Juventus fiton me lehtësi Cisco Roman

Juventusi ka zhvilluar sot ndeshjen e tij të parë para pregatitore me skuadren Cisco Roma, skuadër kjo e rangut të ulët të kampionatit italian. Bardhezinjtë fituan ndeshjen me rezultatin 4-1. Golat i shënuan Trezeguet në minutën 9', Zanetti në minutën 56', Amauri në minutën 67' dhe i riu Immobile në minutën 84'. Golin e nderit për mysafirët e shënoi Franchini në minutën e 26'.

Të dhëna rreth ndeshjes JUVENTUS-CISCO ROMA 4-1 (1-1).
Juventus (4-3-1-2): Manninger (46' Chimenti); Zebina (46' Bamba), Grygera (75' Molinaro), Ariaudo (81' Mirarchi), Salihamidzic (86' Serino); Tiago (46' Marrone), Zanetti (71' Pirrotta), Poulsen (75' Alcibiade); Del Piero (65' Daud); Trezeguet (65' Immobile), Amauri (65' Esposito). Trajner Ferrara (Në dispozicion: De Paola).

Cisco Roma (4-3-3): Ambrosi (63' Previti); Balzano (46' Gasperini), Di Fiordo (72' Sabatucci), Angeletti, Doudou; La Rosa (60' Rossini), Mazzarani (78' Calicchia), Amadio; Bellè (58' Guglielmelli), Ciofani (84' Morbidelli), Franchini (71' Proietti). Trajner Incocciati (Në dispozicion: Crialese, Padella, Baiocco, Sbraga, Mallardi, Vezzani).

Golashënues: 9' Trezeguet (J), 26' Franchini (CR), 56' Zanetti (J), 67' Amauri (J), 84' Immobile (J).