e mërkurë, 22 korrik 2009

Miqësore: Juvja barazon edhe me Vicenzan

Juventusi në ndeshjen miqësore kundër skuadrës së Vicenzas, barazoi me rezultatin 1-1. Të parët në epërsi erdhën Vicenza me golin e shënuar nga Misuraca në minutën e 9' të ndeshjes, që në minutën e 75', David Trezeguet nga një njëmbëdhjetë metërsh të barazojë rezultatin në 1-1. Duhet cekur një moment ku Amauri në minutën e 17' të ndeshjes ndëshkohet me karton të kuq, i cili me një goditje xhudiste qëllon lojtarin kundërshtar, dhe më pas dënohet me kartonin e kuq. Me këtë karton të kuq, Amauri ka gjasa të mungojë në ndeshjen e parë të sezonit të ri të Serie A.

Të dhëna rreth ndeshjes: Juventus-Vicenza 1-1 (1-0).
Golashënues: 9' Misuraca (V), 75' Trezeguet (J).

JUVENTUS (4-3-1-2): Buffon (1' st Manninger); Grygera (46' Ariaudo), Cannavaro (54' Alcibiade), Chiellini, Molinaro (46' Salihamidzic); Camoranesi (46' Zanetti), Tiago (46' Poulsen), Marchisio (60' Marrone); Del Piero (68' Immobile); Trezeguet, Amauri. Trajner Ferrara.

VICENZA (4-3-1-2): Fortin (46' Frison); Martinelli, Zanchi (46' Giosa), Di Cesare (69' Hat), Giani; Magallanes (69' Serafini), Rigoni, Botta; Misuraca (55' Forò); Bjelanovic (55' Margiotta), Sgrigna (79' Galazzi). Trajner Maran.

Gjyqtar kryesor: Peruzzo nga Schio.

Karton i kuq: 17' Amauri.