e premte, 24 korrik 2009

Peace Cup: Juvja mposht Sevillan

Skuadra e Juventusit ka mposhtur skuadrën vendase, Sevillan, me rezultatin 2-1 në kuadër të turneut Peace Cup. Së pari në avantazh erdhën bardhezinjtë në minutën e 26 të ndeshjes, me golin e shënuar nga braziliani Carvalho de Oliveira Amauri. Rezultati dyfishohet me sulmuesin italian, Vincenzo Iaquinta, i cili me nje goditje të fuqishme dyfishon rezultatin në 2-0, për skuadrën e Juventusit. Golin e nderit për vendasit e Sevillas e shënoi Squillaci në minutën e 80 të ndeshjes. Ndeshjen e radhës Juventusi do ta luajë të martën, më 28 korrik me skuadrën nga Korea e Jugut, Seongnam Ilhwa Chunma. Ndeshja fillon në ora 20:30.

Të dhëna rreth ndeshjes: SEVILLA - JUVENTUS 1-2 (0-1).